Simfoninis orkestras

 

Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokinių kamerinis orkestras buvo įkurtas 2010 metais. Šiuo metu orkestre muzikuoja per penkiasdešimt įvairaus amžiaus moksleivių. Per savo gyvavimo laikotarpį kolek­tyvas rengė pasirodymus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: 2014 m. orkestras griežė Krokuvos miesto rotušėje (Lenkija), 2015 m. Lietuvos ambasadoje Berlyne (Vokietija),  2016 m. Vienos muzikos ir teatro universiteto salėje (Austrija), 2017 m. Rundalės rūmų baltojoje salėje (Latvija), 2018 m. Nepi miesto Katedroje (Italija).

Nuo 2016 m. orkestras kasmet rengia kūrybines vasaros stovyklas Anykščių rajone. Jų metu jaunieji orkestro nariai ne tik kartu ilsisi, bet ir repetuoja, rengia naujas koncertines programas.

Nuo 2017 m.  vykstantys orkestro projekto „Skambantis pavasaris“ koncertai kviečia kartu muzikuoti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių vaikų muzikos mokyklų jaunuosius talentus.

Šiuo metu orkestras jau yra surengęs per pusšimtį koncertų įvairiose Lietuvos koncertų salėse  itin plataus atgarsio susilaukė šio kolektyvo pasirodymai prestižinėse Lietuvos nacionalinės filharmonijos bei Kongresų rūmų scenose.

Su orkestru yra koncertavę tokie žymūs Lietuvos solistai kaip Virgilijus Noreika, Asta Krikščiūnaitė, Jeronimas Milius, Jonas Sakalauskas, Tomas Pavilionis ir kt.

2018 metais kamerinis orkestras išsiplėtė ir tapo Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos simfoniniu orkestru.

Orkestro vadovai   Kęstutis Lipeika, Mantas Makrickas
Orkestro grupių vadovai  Edita Narmontienė, Jolanta Taločkienė, Tomas Vaičiulis

Atnaujinta: 2024-01-03